Úvodní strana / Sloupky

Sloupky

Kyprými tvary ani mýdlem Elida to nebude

Vyhynou původní české babičky stejně jako tasmánští čerti? Kam se ztrácejí? Kam odcházejí a kde mizí pěkné české babičky? Kam se vytratila jejich vůně? Kdo a kde naposledy zahlédl jejich přirozenou vlídnost?

 

Učení není mučení

„No to je sice hezký „respektovat a být respektován“, ale jak toho mám dosáhnout ve třídě? Je to vůbec možný?“ zeptala se Táňa, středoškolská profesorka.

 

Jak funguje mozek

Dnes opět netradičně. Nebudu psát, nechám mluvit Jill BolteTaylor, vědkyni - neuroanatomku(?), kterou postihla mozková mrtvice (krevní výron v oblasti levé mozkové hemisféry). Poutavě líčí své prožitky....

Nikomu nepřeji nefunkční polovinu mozku, ale někdy mám pocit, že spoustě lidí nefunguje pořádně ta pravá.... Všem nám přeji rovnováhu, nejen mezi oběma mozkovými hemisférami. I když - ta je nejspíš předpokladem té v životě.

Báby, babky, babičky

Na besedě na téma „Úcta k sobě i druhým“ si vzala slovo starší paní:

„Přišla jsem, abych se poradila. Jsem babička, mám dva vnuky, druháka a předškoláka. Jsou jak z hadích ocásků. Nevím si s nimi rady. Výhrůžky vařekou nepomáhají a já stejně nejsu, abych je bila…

Jako řídký vzduch

Bolestí v ruce už jsem měla plné zuby. Požádala jsem ošetřující lékařku o žádanku na rehabilitaci a byla jsem vyslána napřed na neurologii – pro jistotu.

Souhlas

Napsala jsem na facebook citát: "Teprve až nebudeš potřebovat ničí souhlas, budeš sám sebou."

 

Dnes netradičně

Milé dámy/páni,

něco podobného jsem ještě nikdy neudělala. Ale všechno je jednou poprvé

Stařenka

Zjistila jsem, že stav mého mozku odpovídá stáří 34 let, když zprůměruju 32 a 36, které na mě po dvou pokusech vyplivl počítač (jestli neznáte, tak http://flashfabrica.com/f_learning/brain/brain.html).

Všechno, co řeknete, může být použito proti vám

Byl poslední den dovolené. Po dlouhé snídani „v trávě“ jsem se zvedla, posbírala hrnky od kávy a prohodila směrem ke svému muži:

„Tak jak? Jedeme hned?“

Způsob bytí

Napsala mi Anna O. Možná to její jméno je, možná není. Mail se mi vrátil nedoručený, uvedená adresa neexistuje. Je to celkem fuk. Bez mučení přiznávám, že mě Annin dopis vykolejil. Na pár hodin mi vzal náladu, dokonce se do mě zahryzly pochybnosti …