Úvodní strana / Sloupky

Sloupky

Kolotoče

„Tak jsem zas navštívila svého psychoteraputa,“ začala Alice

Šlechetné tele

Po roce jsem opět absolvovala vyšetření na PETu. Dlouho bylo všechno relativně v pořádku, šla jsem do nemocnice docela v klidu.

Slova, která mě oslovila

A dnes opět úvaha převzatá, slova, která mě oslovila v posledních dnech, slova Stanislava Štepky, principála Radošínského naivného divadla, slova, ke kterým není co dodat:

Kdo to má vědět, když ne já?

„Přemýšlím o svém strachu, co mě v tom drží, no bojím se a nevím, jestli ten strach překonám… Panebože, ta cesta bude hodně dlouhá. A pořád nevím, co je to mít se ráda!!!!!!!!“

Hranice svobodné volby

V reakci na moji úvahu „Proč nohy smrdí“ mi napsala jedna paní učitelka: „… možná jsem to vaše povídání psala já. Taky jsem přemýšlela o tom, jestli nejsem úzkoprsá, kde končí a začíná hranice svobodné volby nechat si všechno líbit, nechat všechno působit na děti, kde je hranice vkusu a nevkusu, zda se máme nechat ovlivňovat (respektive děti) jenom proto, že je to in, že je to tak přece v současnosti normální - být jednodušší a povrchní, být akční jen pro akci, ach jo…“

Proč nohy smrdí

V místním kinosále se na oslavu Mezinárodního dne dětí konalo divadelní představení. Z vedlejší vesnice přijel dětský divadelní soubor vedený šedovlasou energickou dámou, děti z mateřské školky a první a druhé třídy školy základní se svými učitelkami obsadily sedmnáct řad, v té poslední, osmnácté, usedl zbytek slečen a paní učitelek a několik maminek a babiček s dětmi na klíně. Já a s Johankou mezi nimi.

Strach nebo láska?

V Německu přibývají denně stovky případů krvavých průjmů, španělskými okurkami to není, čím to je, to se zatím neví. Nejlepší prevence ovšem je, nejíst zeleninu.

Mrtvá schránka

Při podzimní návštěvě Finska jsme s přítelkyní Jiřinou několikrát absolvovaly vycházku (túru si netroufám při tom nulovém převýšení napsat) v lesích kolem Eurajoki – obvykle ke schránce a zpět.

Vítejte doma

Vrátila jsem se po dvou týdnech z Finska.

Zlo neexistuje

Noviny plné korupce, násilí, podvodů, lží,.... A nejen noviny. Jeden by pomalu propadl černé beznaději. Tak trochu světla, sice opět převzatého, ale světlo je světlo, ne? A kdo ho má šířit, když ne my?