Úvodní strana / Sloupky

Sloupky

ZI

Dávno už tomu dávno, měla jsem Velkou šéfku. Sídlila v metropoli, k nám do gubernie zavítala tak jednou měsíčně na inspekci, a to se pak děly věci.

Dokonalé ženy

Korespondence s panem Žaloudkem se nám pěkně rozvíjí. A je podnětná. Moje reakce na postoje onkologických pacientů ho asi nadzvedla. Napsal mi krásný, mírný, láskyplný dopis, v němž vysvětluje, proč výstavu a následnou knihu udělal.

Úžasňákovi

Pan Peter Žaloudek mi poslal svoji publikaci „Myšlenky během ozařovací terapie“. Je to velice zajímavý pán, i když osobně ho neznám…

Jak to vidí vlaštovička

Klářinu dceru neznám natolik, abych ji požádala o její úhel pohledu, ale "handicapy" ve mně vyvolaly vzpomínky na mé maturitní ráno… Takže možná takhle:

Klářiny handicapy

S laskavým souhlasem své další kamarádky dávám k dobru její historku. K pláči, k smíchu? Posuďte sami:

Můžou za to psi

Mám kamarádky a ty kamarádky mají, stejně jako já, dcery. Často probíhá výměna. Ne dcer, ale historek, které jsou občas k smíchu, častěji k pláči, i když, kdoví jestli to není k smíchu úplně všechno.

Pravá blondýnka

Dodívala jsem se na americkou komedii. Viděla jsem z ní mezi cvičením a sprchováním tak půlku, ale stačilo. Pointa mi neunikla.

Otevřeně

Dostala jsem mail od věrné čtenářky. Stěžovala si. Od dubna nic nového. Mýlí se, nového je spousta, jen jsem nějak neměla čas se podělit. Možná právě proto. Ten největší důvod je, že jsem dopisovala knihu.

Jak jsem nevypustila duši

Bylo slunečné klidné ráno a já se konečně rozhoupala a vytáhla kolo.

Jednoduché

Večer mi volala paní. Že jsem jí pomohla před lety, když měla problémy se synem.